Lütfen dikkat: Bu sayfa, yeni başvurular için hazırlanmıştır. Mevcut gönüllülerimiz, bu adresten sisteme giriş yapabilirler.

Değerli Gönüllümüz,

Ülkemizin en önemli sağlık sorunu ile toplumsal düzeyde verdiğimiz mücadelemizde sizler gönüllümüzsünüz. Sosyal sorumluluk anlayışınız doğrultusunda, sizler Türkiye’nin en temel sorunu olan sağlık alanında yürütülen bu çalışmanın en önemli destekçilerisiniz.  

"Farkındayım Korkmuyorum, Arkadaşıma Anlatıyorum" Meme Sağlığı Akran Eğitimi Projesi” 2007 yılından bu yana İstanbul’da bulunan Sağlık Meslek Liseleri ve Üniversitelerin Sağlık Bilimleri Fakülteleri ile işbirliğinde yürütülmüştür. Projede 2000 üzerinde gönüllü eğitici ile 13 -20 yaş arası 42 000 üzerinde genç kızımıza ulaşılmıştır.  Ancak ülkemizde 40 yaş altı gençlerde meme kanseri görülme oranı artmakta ve bu nedenle ülke genelinde daha fazla kadınımıza ulaşmamız gerektiği bilinciyle teknolojiden yararlanmaya karar verdik. Ülkemizde meme sağlığı konusunda uzaktan eğitim modeliyle hazırlanmış ilk platform özelliğini taşıyan bu ortamda yer alan bilgileri sizin desteğinizle hedef kitlelerimize ulaştırmayı amaçlıyoruz.

Yöntemimiz oldukça basit : Önce siz öğrenin sonra çevrenizle paylaşın.

 

Sizlerin meme sağlığı ve meme kanseri konusunda gerekli temel bilgileri edinmeniz için 4 başlıkta eğitim videoları hazırladık. Bunları sırasıyla izlemenizi rica ediyoruz. Tüm konuları tamamladıktan sonra artık arkadaşlarınız, akrabalarınız, öğrencileriniz veya iş arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.  Bunun için ana sayfamızda yer alan Meme SağlığıEğitim Videomuzu ulaşmak istediğiniz kişi ve gruplara izletmeniz yeterli. Eğer eriştiğiniz kişinin işitme engeli var ise ana sayfamızda yer alan İşaret Dili Versiyonu’nu kullanabilirsiniz. 

 Meme Sağlığı konusunda daha detaylı bilgiler edinmek isterseniz www.memekanseri.org.tr adresinde yer alan “Meme Sağlığı Bilgileri” sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Gönüllülerimizin hangi ortamda kaç kişiye eriştiklerini bizimle paylaşmalarını önemsiyoruz. Meme Sağlığı Eğitim Platformu’nun sosyal medya hesaplarından paylaşımlar yapabilirsiniz. “Ayın Gönüllüsü” olabilirsiniz.

Gönüllü olmak için lütfen aşağıdaki Başvuru Formu’nu doldurunuz.

Yüz binlerce kadınımızı etkileyen bu sorun, aynı zamanda yüz binlerce aileyi ve çocuğu derinden etkiliyor. Ülkemiz için sağlıklı bir gelecek kurmak üzere siz gönüllülerimiz ile birlikte yola çıktık. Başarılar diliyor, desteğinize çok teşekkür ediyoruz. 

 

Türkiye Meme Vakfı